Czy to się opłaca?

Wystrzał lub pożar opony w samochodzie ciężarowym powoduje nie tylko zagrożenie życia użytkownikom ruchu drogowego ale także wiąże się ze sporymi kosztami.
Wystrzał opony wiąże się z wymianą jednej lub dwóch opon. Dodatkowym kosztem przy wystrzale opony może być wymiana uszkodzonego błotnika lub świateł. Koszty naprawy mogą sięgać nawet 6000zł.
Przy pożarze opony koszty są jeszcze większe, pożar może całkowicie zniszczyć pojazd lub naczepę a także ładunek. O każdym takim incydencie należy powiadomić Transportowy Dozór Techniczny.
Wystrzał jak i pożar opony oprócz bezpośrednich kosztów pociąga za sobą ryzyko wypadku drogowego, po którym koszty także są ogromne.
Oprócz minimalizacji powyższych zdarzeń system Truck safe pozwala na wczesną diagnozę wadliwego działania układu hamulcowego.
Wadliwie działający siłownik hamulcowy to częsta przyczyna nierównomiernego rozkładania się sily hamowania co prowadzi do nierównomiernego zużycia części ekspolatacyjnych takich jak klocki i tarcze hamulcowe a także same opony.
W takim przypadku zazwyczaj należy wymienić części z obu stron Koszty mogą przekroczyć 1000zł.
500zł (wymiana pary klocków hamulcowych)
500zł wymiana pary tarcz hamulcowych
200 zł (wymiana siłownika hamulcowego)
Dzięki Truck Safe opony, klocki oraz tarcze hamulcowe będą równomiernie się zużywać.
System trucksafe jest w stanie wykryć przegrzewanie się kół w skutek zbyt niskiego ciśniena w oponach lub zatarcia się łożysk w kole.